A basket of mushrooms costs $20. If the price of the mushrooms is $19 more than the price of the basket, what is the price of the basket?

$0
$.50
$1
$1.50
Play Quest&Rest daily if you want to increase your IQ by 10 points! The more you practice the more you learn!